Survivor cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Ondřej Novotný na Survivor nešiel sám: Prečo s ním mohla vycestovať aj rodina?

14. 01 2022 11:00 | kf
Martin Šmahel a Ondřej Novotný
Martin Šmahel a Ondřej Novotný Foto: TV Markíza

Český moderátor nám prezradil, aké majú vzťahy s Martinom Šmahelom.

Českým sprievodcom šou Survivor je ostrieľaný športový komentátor, moderátor a znalec bojových športov Ondřej Novotný. Má bohaté skúsenosti s moderovaním podobnej reality šou, keďže moderoval dve série českej šou Robinsonov ostrov na TV Nova.

Ondřej je už od začiatku januára v Dominikánskej republike, kde sa pripravuje najdrsnejšia reality šou. Moderátora sme vyspovedali, aká je atmosféra na pľaci kvôli nečakaným prekážkam pred štartom a prečo na šou s ním vycestovala aj manželka s dcérkou.

Ako sa ti natáča šou Survivor, keď už máš za sebou niekoľko dní na pľaci?

Natáča sa mi veľmi dobre, ešte lepšie, ako som na začiatku čakal. Hovoril som si, či do toho skočím rovnými nohami, alebo to bude kostrbaté, predsa len Survivor je pre moderátora veľmi náročná šou. Všetko ide takpovediac naživo, nemôžeme zastavovať hry a kmeňové rady, a pritom to naživo nie je. Bol som sám prekvapený, ako som sa do toho rýchlo dostal.

Hneď zo začiatku sa objavili problémy, pre ktoré sa začiatok šou posunul. Cítiť napätie kvôli tomu?

Áno, na pľaci sa vyskytol COVID-19, ale v tejto dobe by bolo divné, keby sa to nestalo. Podľa môjho názoru je dobré, že sa to stalo hneď na začiatku, keď sa ešte hra úplne nerozbehla. Vo mne to napätie nevyvolalo, lebo toto sa nedalo ovplyvniť. Teraz sa sústredím na to, že mám niekoľko extra dní na prípravu, a aby som sa udržal v dobrej kondícii a nálade.

V Dominikánskej republike nie si sám, ale sprevádza ťa aj manželka s dcérkou. Mal si to ako podmienku, že musia ísť s tebou?

Áno. Chcel som, aby na určitú dobu tu bola so mnou aj manželka s malou dcérkou. Bola to podmienka, ktorú produkcia úplne chápala, keďže dcéra nemá ešte ani rok a pol.   

Ako tráviš voľné dni na ostrove?

Momentálne trávim voľné dni prípravou. S Martinom spolu cvičíme, keďže to nám udržuje tiež dobrú náladu. Chcel som ísť aj kajtovať (kaitsurfing, jazda na surfe na vode pomocou šarkana, pozn. red.), pretože tento šport milujem. Keď kajtujem, tak som sám na vode a tam nákaza nehrozí. Ale, bohužiaľ, teraz nefúka vietor a bez toho sa tento šport nedá absolvovať.

Ako sa ti pracuje s Martinom Šmahelom?

Myslím si, že s Martinom sme si našli k sebe veľmi rýchlo cestu. Dokážeme sa na natáčaní dopĺňať. Nie je medzi nami žiadna rivalita. Musíme spolupracovať, aby šou bola dobrá a zafungovala ako v Česku, tak aj na Slovensku. Aj kebyže sa nemáme radi, našou úlohou je doručiť dobrú šou pre divákov, ale bonusom je, že, naopak, čím ďalej tým viac si rozumieme.

Šou Survivor si nenechajte ujsť 17. januára na VOYO a 18. januára o 20.30 h na Markíze!

 

Upútavka

 
Survivor - v utorok až piatok večer (a v 24 hodín predstihu na VOYO)!
Sledujte celé epizody na