Survivor cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Zákaz hodiniek a slnečných okuliarov na natáčaní Survivora: Dôvod by ste neuhádli

20. 01 2022 14:00 | kf
Kmeň MAO
Kmeň MAO Foto: TV Markíza

Zažili sme deň na natáčaní Survivora a prekvapili nás niektoré pravidlá na pľaci.

Natáčanie Survivora je plné prísnych pravidiel na pľaci. Štáb ich musí dodržiavať, aby všetko išlo hladko a bez komplikácií, ktoré by mohli narušiť dianie. Súťažiaci musia okrem prežitia na opustenom ostrove absolvovať aj hry, ktoré sú niekedy nad ich fyzické sily.

Na jednotlivé hry sú členovia dvoch kmeňov dopravený štábom. Keď dorazia na miesto hry, musí byť všetko perfektne pripravené.

Prísne podmienky na natáčaní Survivora

Aj náš štáb mal možnosť zúčastniť sa na natáčaní hier počas pobytu v Dominikánskej republike. Boli sme na pľaci ako diváci, no so súťažiacimi sme mali zakázané prísť do kontaktu. Okrem toho sme mali zakázané aj slnečné okuliare, nosiť náramkové hodinky či konzumovať jedlo. A to z nasledovných dôvodov - súťažiaci netušia, ako vyzerajú, keďže nemajú nikde zrkadlo. Nemôžu sa preto ani náhodou uvidieť v odraze slnečných okuliarov.

O čase nemajú taký pojem ako my, čo máme pri sebe hodinky. Účastníci sa orientujú v čase úplne iným spôsobom a netušia počas celej šou, koľko je presne hodín. Ako sme už v predošlom článku s víťazom českej reality šou Marekom Orlíkom spomenuli, po niekoľkých týždňoch na ostrove sa súťažiacim vycibria zmysly tak, že ucítia jedlo aj z niekoľkých metrov. Preto sme na natáčaní nemohli konzumovať nič, aby sme ich nerozhodili počas hier.

Sledujte druhú časť Survivora už 20. januára na VOYO a 21. januára o 20.30 h na Markíze.

 

Upútavka

 
Survivor - v utorok až piatok večer (a v 24 hodín predstihu na VOYO)!
Sledujte celé epizody na