Survivor cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Základná hygiena, veľká potreba a ženské dni: Ako to riešia účastníci Survivora?

23. 01 2022 10:00 | kf
Kmeň AZUA
Kmeň AZUA Foto: TV Markíza

Ostrovania môžu zabudnúť na komfort, na aký sú zvyknutí.

Súťažiaci najdrsnejšej šou Survivor budú tráviť niekoľko mesiacov na opustenom ostrove v Dominikánskej republike, až kým ich spoluhráči nepošlú domov. Počas týchto mesiacov si musia zvykať na drsné podmienky v džungli. Na komfort, na aký sú zvyknutí doma, môžu rýchlo zabudnúť.

Osobná hygiena v drsných podmienkach

Súťažiaci na ostrove nemajú k dispozícii žiadne toalety. Vynájsť sa musia inak. Muži to majú v tomto smere trošku ľahšie. Zaujímalo nás, ako to účastníci riešia s osobnou hygienou, so ženskými dňami a s veľkou potrebou.

Marek Orlík, víťaz českej reality šou Robinsonov ostrov, ktorý je aj teraz členom štábu Survivora nám prezradil, ako to v skutočnosti je.

Ako si ty riešil na ostrove, keď si súťažil, toaletu?

„More, džungľa, proste každému vyhovuje niečo iné. Namiesto toaletného papiera sme používali piesok, vodu, alebo listy zo stromov. Ja som osobne preferoval kombináciu mora a piesku, keď bol odliv. Bol to pre mňa mierumilovný spôsob života. Zem za teba splachovala,“ prezradil pre markiza.sk s úsmevom Marek.

Ako sa rieši, keď majú ženy na ostrove svoje dni?

„Dostanú ženské potreby. Samozrejme pri tejto činnosti ich nikto netočí, ale inak nemajú kvôli tomu žiadne voľno. Je to potom už len na mužskej časti kmeňa, ako sa o ženy postarajú,“ dodal nám Marek.

Tereza Dušková má za sebou tiež účinkovanie v druhej sérii Robinsovho ostrova, a podľa jej slov to ženy mali na ostrove ťažké, keď mali menštruáciu.

„Spomínam si na jeden naozaj hrozný zážitok. Hrali sme hru a ja som zrazu po nohe ucítila, že mi tečie krv. Tak som si pomyslela, že keď to nasníma kamera, bude to obrovská hanba. Nejako som sa ale upokojila a hovorila som si, že to nemôžem riešiť, že to k životu na ostrove patrí. So spoluhráčkami sme sa aj zhodli na tom, že sme mali menštruáciu len jeden deň a na druhý už zrazu nie. Bolo to veľmi nepríjemné a hlavne nevyspytateľné,“ prezradila Terka v českej verzii Survivor Xtra.


Upútavka

 
Survivor - v utorok až piatok večer (a v 24 hodín predstihu na VOYO)!
Sledujte celé epizody na