Survivor cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Survivor je späť! Medzi účastníkmi je aj muž, ktorý prišiel o obe nohy

10. 05 2022 18:00 | markiza.sk
Survivor je späť! Medzi účastníkmi je aj muž, ktorý prišiel o obe nohy
Survivor je späť! Medzi účastníkmi je aj muž, ktorý prišiel o obe nohy

Lekári mu nedávali šancu, on skončil v najdrsnejšej reality šou sveta.

Fanúšikovia šou Survivor nemusia smútiť. Po finále Survivor Československo, ktorý vyhral 44-ročný Vladimír Čapek, môžete už teraz na VOYO sledovať austrálsku verziu tejto najdrsnejšej šou sveta.

Konkrétne ide o piatu sériu, ktorá sa nakrúcala v roku 2018 a súťažiaci zotrvali na ostrove dlhých 50 dní. Austrálsky Survivor sa v tom období nakrúcal na Savusavu na ostrove Fidži. Účinkujúcich bolo 24 a rozdelili ich do dvoch tímov.

Tím Šampiónov tvorili známe austrálske osobnosti a tím Vyzývateľov zase osoby z ľudu. V tíme Šampiónov pri predstavovaní zaujal najmä Damien Thomlinson. Bývalý vojak totiž prišiel o obe nohy vo vojne v Afganistane. V roku 2009 prešlo ich vozidlo po míne, ktorá explodovala. Damien utrpel mnoho vážnych zranení od tváre, rúk až po nohy, o ktoré prišiel. „Hovoria, že som hrdina, ale ja nie som hrdina. Hrdinami sú tí, ktorí ma zachránili,“ povedala neskôr v šou.


Po tejto tragickej udalosti ostal stále v armáde, ale pri administratívnej práci. V roku 2011 už s protézami na nohách spolu s 25-členným tímom vojakov absolvoval 96-kilometrový Kokoda Track na počesť jeho priateľa, ktorý padol vo vojne v Afganistane. Tridsaťšesťročný Damien sa dnes venuje plávaniu, rally, je para snowboarderom a spisovateľom.

Získa si rešpekt svojho tímu? Ako dlho zotrvá v súťaži? Sledujte Survivor (Austrália) už teraz na VOYO!