Survivor cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Hanba v Survivorovi! Mladú súťažiacu zložila v súboji pani po šesťdesiatke

11. 05 2022 08:30 | markiza.sk
Hanba v Survivorovi! Mladú súťažiacu zložila v súboji pani po šesťdesiatke
Hanba v Survivorovi! Mladú súťažiacu zložila v súboji pani po šesťdesiatke

Podceňovala ju pre jej vek, ale veľmi sa mýlila.

V piatej sérii austrálskej verzie šou Survivor hneď na začiatku ohúrila svojimi schopnosti v tom čase 61-ročná Shane Gould, ktorá bola v tíme známych osobností pod názvom Šampióni. V prvom súboji na ostrove, v ktorom si mali tímy vybojovať výbavu do svojich kmeňov, sa Shane postavila proti 24-ročnej Paige Kerin z tímu Vyzývateľov. 

Paige si zrejme myslela, že 37-ročný vekový rozdiel hrá v jej prospech. Ako sa len mýlila! Hoci to spočiatku vyzeralo na jej výhru, Shane bojovala ako levica a s mladou dievčinou doslova vytrela arénu. Zahanbení ostali aj muži v jej kmeni, ktorým sa dovtedy nepodarilo získať ani jednu trofej. Pozrite si video:


Shane Gould nie je žiadnou typickou babičkou, ktorá by doma vypekala koláče. Kedysi bola profesionálnou plavkyňou a pre Austráliu získala na Letných olympijských hrách v roku 1972 tri zlaté, jednu striebornú a jednú bronzovú medailu. Je jedinou osobou spomedzi mužov aj žien, ktorá je držiteľkou svetového rekordu vo voľnom štýle na 100 až 1500 metrov a zároveň aj držiteľkou rekordu na 200 metrov v individuálnej jazde v polohových pretekoch.

Shane Gould
 

Je prvou plavkyňou v histórii, ktorá vyhrala tri zlaté olympijské medaily v rekordnom čase a prvou zo všetkých plavcov, ktorá získala medaily z piatich individuálnych disciplínach na jednej olympiáde.

V 90. rokoch sa stala trénerkou, ale stále aj súťažila. V roku 1999 vydala autobiografiu s názvom Tumble Turns.

Ako sa Shane bude dariť v najdrsnejšej šou na svete? Sledujte Survivor (Austrália) už teraz na VOYO!